אנרגיה סולארית היא אנרגיה המופקת מקרני השמש באמצעות שימוש בפאנלים סולאריים. זהו מקור אנרגיה נקי ומתחדש, כלומר היא בת קיימא ואינה פוגעת במשאבי הטבע, שניתן להשתמש בו להפעלת בתים, עסקים ומתקנים אחרים. אנרגיית השמש מופקת על ידי תאים פוטו-וולטאיים או אנרגיה תרמית, הממירים את אנרגיית השמש לחשמל באמצעות קולטים תרמיים סולאריים.

הטרנד החדש של גגות סולאריים בישראל הולך והופך לפופולארי יותר ויותר. גגות סולאריים אלו מורכבים מתאי פוטו-וולטאיים המשולבים בחומר הקירוי. מה שהפך את העניין לפופולארי הוא שעבור ייצור האנרגיה מקבלים תשלום מחברת החשמל או קיזוז בחשבון החשמל הקיים. דבר זה הופך אותם לאופציה אטרקטיבית עבור בעלי בתים שרוצים לייצר חשמל בעצמם מבלי להתפשר על מראה הבית שלהם. יתרה מכך, בישראל יש קרינת שמש גבוהה, מה שאומר שהמדינה מקבלת הרבה אור שמש. זה הופך אותו למיקום אידיאלי לייצור אנרגיה סולארית. עם למעלה מ-6,000 שעות שמש בשנה, לישראל יש את אחד משיעורי קרינת השמש הגבוהים בעולם.

 

freepik

 

גגות סולאריים בישראל הם לא רק טרנד אלא הופכים להכרח. עם ביקוש הולך וגובר לאנרגיה נקייה ושיעור קרינת שמש גבוה, גגות סולאריים מהווים פתרון פרקטי וחסכוני לייצור חשמל. המגמה צפויה להמשיך ולגדול בשנים הקרובות, כאשר יותר ויותר אנשים מבינים את היתרונות של אנרגיה סולארית.

אחד היתרונות המרכזיים של גגות סולאריים בישראל הוא שהם יכולים לעזור להפחית את התלות של המדינה בדלקים מאובנים. ישראל מייבאת כיום את רוב האנרגיה שלה, והשימוש בגגות סולאריים יכול לסייע בהפחתת התלות הזו על ידי ייצור חשמל מקומי. יתרון נוסף של גגות סולאריים בישראל הוא שהם יכולים לספק חיסכון משמעותי בעלויות. עלות הפאנלים הסולאריים ירדה משמעותית בשנים האחרונות, מה שהופך אותם למשתלמים יותר עבור בעלי בתים ועסקים. בנוסף, עלות החשמל מפאנלים סולאריים היא לרוב נמוכה מזו ממקורות מסורתיים.

 

freepik

גגות סולאריים בישראל יכולים לסייע גם בהפחתת טביעת הרגל הפחמנית של המדינה. אנרגיה סולארית היא מקור אנרגיה נקי ומתחדש, והיא אינה מייצרת פליטת גזי חממה. המשמעות היא ששימוש בגגות סולאריים יכול לסייע בהפחתת ההשפעה הסביבתית של המדינה.

כיום ישנם חברות אשר מציעות כמה אפשרויות להתקנת גגות סולאריים אם זה במחיר התקנה או במסלולי שותפות כך, שאין עלות התקנה כלל וגם התחזוקה מתבצעת ע"י החברות עם הסכם ארוך טווח ל 25 שנה. בסך הכל, השימוש בגגות סולאריים בישראל מהווה מגמה חשובה במעבר של המדינה לעבר עתיד אנרגיה ירוקה ושמירה על איכות הסביבה עם אופצייה משתלמת עבור בעלי גגות ללא שימוש. הוא מציע יתרונות רבים, כולל הפחתת התלות בדלקים מאובנים, חיסכון בעלויות והקטנת טביעת הרגל הפחמנית של המדינה.                    

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

22 בינואר 2023

מזון למוח שלנו